Strona główna » Wpisy opublikowane przez Administrator

Author Archives: Administrator

Zaśpiewaliśmy na PRO ARTE

Dzisiaj Kornelia Prosuł z klasy IV wzięła udział w Lubuskim Festiwalu Piosenki PRO ARTE w Nowym Miasteczku. Kornelia w swój występ włożyła dużo pracy i energii. Nie zdobyła nominacji, ale ważne, że chciała zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Poziom konkursu był wysoki a konkurencja duża. Duże brawa.

Laur w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kornelia Prosuł, Borys Prosuł i Aleksandra Ciechanowicz wzięli dzisiaj udział w eliminacjach powiatowych w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom ” w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli. Poziom testów był wysoki.

Cieszymy się i gratulujemy Borysowi, któremu udało się stanąć na podium zdobywając III miejsce. Warto też wspomnieć o dziewczynkach, które również dzielnie walczyły odpowiadając na pytania. Po konkursie uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem i miejscem pracy strażaków  w Nowej Soli.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.spniedoradz.pl/.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez CBI24 Sp. z o.o. Wyniki badania przedstawia Streszczenie raportu z audytu (95 kb, PDF).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do dyrektora szkoły, Piotra Pawłowskiego na adres e-mail: dyrektor@spniedoradz.pl.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa im . H. Sienkiewicza w Niedoradzu, ul. Markiewiczowej 7, 67-106 Niedoradz

Osoby na wózku nie mogą wjechać do budynku.

Schody wyposażone są w poręcze.

Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.

Brak windy.

Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

Brak parkingu dla osób z niepełnosprawnościami.

Brak tyflomap.

Pomieszczenia w budynku nie są oznaczone tabliczkami z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla.

Brak dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych.

Prawo wstępu z psem asystującym nie zostało uregulowane.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Konkurs na plakat ekologiczny rozstrzygnięty

Jednym z zadań w ramach projektu pt.” Dobro planety jest naszą wspólną misją” był konkurs plastyczny na plakat ekologiczny. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych : klas 1-3 , 4-6, 7-8.

Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i przedstawione na tablicach szkolnych, pełniąc jednocześnie dekoracje o tematyce ekologicznej.

Warsztaty dobrej komunikacji

Publikujemy tekst nadesłany przez pana Patryka Podrazę – pedagoga, terapeutę środowiskowego dzieci i młodzieży, trenera szkoleniowego, podsumowujący warsztaty w naszej szkole:
SP Niedoradz – cały dzień na pełnych obrotach!
Dzień pełen emocji, śmiechu, mądrych refleksji i… kilku „aha!” momentów. Wpadłem do SP Niedoradz na maraton warsztatowy, który objął uczniów, rodziców i kadrę szkolną – czyli pełen pakiet do budowania dobrej atmosfery i skutecznej komunikacji.
Zaczęło się od uczniów. Klasowa integracja, akceptacja, komunikacja bez przemocy – w teorii brzmi sucho, ale w praktyce? Dużo ruchu, zabawy i momentów „Ej, to ma sens!”. No i okazało się, że w każdej klasie jest przynajmniej jeden uczeń, który spokojnie mógłby robić karierę w stand-upie. Młodzi byli świetni – otwarci, błyskotliwi i gotowi do działania!
‍ Potem konsultacje z rodzicami. Czyli coaching rodzicielski w najlepszym wydaniu! Rodzice przyszli ze swoimi wyzwaniami wychowawczymi, a wychodzili z pomysłami, które naprawdę da się wdrożyć, a nie tylko wrzucić do szuflady „to by było super, ale…”. Było dużo „Ooo, to dlatego moje dziecko tak robi!” i jeszcze więcej „Dobra, to dziś wieczorem spróbuję tego u siebie”.
⚖️ Na koniec warsztaty dla rodziców – temat: stawianie granic i komunikacja nastawiona na rozwiązania. Czyli jak być konsekwentnym, ale nie zamieniać się w strażnika więziennego. Okazało się, że większość rodziców ma super zasady – tylko nikt ich nie przestrzega. A tak serio – granice działają tylko wtedy, gdy są jasne i spójne. Dzieci testują? Oczywiście, bo taka ich rola! Ale jeśli zasady są logiczne i przestrzegane, to nagle życie staje się prostsze (i głośne „ZARAZ, ZA CHWILĘ czy JUŻ!” zdarza się rzadziej).
Badania pokazują, że dzieci nie potrzebują „idealnych” rodziców – potrzebują przewidywalnych rodziców. Lepiej być konsekwentnym, niż zmieniać zdanie co 5 minut („Dobra, jeszcze tylko jeden odcinek… no dobra, jeszcze dwa… no dobra, już świta, to idź do szkoły”).
Podsumowując – super energia, konkretne rozwiązania i fajne rozmowy! Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w tym udział – uczniom, rodzicom i kadrze, która to zorganizowała. Takie kompleksowe podejście naprawdę ma sens!

Wioski bez troski

„Wioski bez troski” to hasło konkursu organizowanego przez KRUS. Mieliśmy dzisiaj okazję posłuchać prelekcji urzędniczek KRUS-u w Nowej Soli. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznej pracy rolnika.

Eliminacje szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom „.

W grupie młodszej I miejsce zajęła Kornelia Prosuł, a II miejsce Blanka Leśków. Natomiast w grupie starszej I miejsce zajął Borys Prosuł, II miejsce Michalina Witkowska, III miejsce Aleksandra Ciechanowicz.

Dziękujemy za przeprowadzenie konkursu Panu  G. Prosuł, panu W. Januszewiczowi i Panu M. Ludwiczakowi oraz druhom M.Wilkowskiemu, S. Grzegorzewskiemu, M. Potęga i N. Potęga. Dziękujemy też G. Prosuł i M. Wilkowskiemu za ufundowanie nagród i dyplomów oraz Pani Katarzynie Cybulskiej za objęcie eliminacji opieką z ramienia szkoły.

Warsztaty psychoedukacyjne klasy VIII

W okresie od 08.01.2025 r. do 03.03.2025 r. uczniowie klasy VIII brali udział w cyklu zajęć psychoedukacyjnych i integrujących zespół klasowy w ramach nawiązanej współpracy z Centrum na Rzecz Rodziny i Rozwoju Osobistego w Nowej Soli i na postawie podpisanego porozumienia.

Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, ukierunkowane na życzliwą atmosferę i dobrą zabawę, a przy tym naukę zachowań prospołecznych, takich jak szacunek do drugiego człowieka, uznawanie indywidualności, empatia, prawidłowa komunikacja i współpraca.

Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość budowania poczucia wspólnoty grupowej i wzajemnego zaufania do siebie oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w grupie.

Klasa chętnie brała udział w zajęciach, angażowała się w zabawy i zadania. Zauważalne było , że uczniowie nie zawsze chętnie chcieli uczestniczyć w zadaniach w mniejszych grupach dobieranych losowo ( preferowali samodzielne stworzenie grup ). Z kolejnymi zajęciami, coraz mniej przywiązywali do tego uwagę.

W czasie tych zajęć uczniowie w małych grupach poza umiejętnościami konstruktorskimi doskonalili współpracę i komunikację między sobą oraz zdrową rywalizację. Ważne w pracy z klasą było zachęcanie uczniów do współpracy ,przy jednoczesnym uznawaniu trudności pojedynczych osób do wspólnego działania i pomocy uczniom w ich pokonywaniu. Zachowania wskazujące na konflikty pomiędzy uczniami były na bieżąco nazywane i komentowane przez prowadzącą, równocześnie zachęcając uczniów do prób podjęcia pracy nad relacjami w grupie. Uczniowie w kluczowych momentach zajęć dawali poznać się jako wspierający i empatyczni wobec siebie.

Prowadzącą warsztaty była p. Anna Szulgo, terapeuta środowiskowy z Centrum na Rzecz Rodziny w Nowej Soli, pedagog, interwent kryzysowy, socjoterapeuta.

Zrealizujemy ciekawy projekt ekologiczny

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze na realizację projektu ekologicznego pt. „Dobro planety jest naszą wspólną misją”.

W ramach projektu planowane są następujące formy zajęć:

  • Ekologiczna Olimpiada Sportowa,
  • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy,
  • Plakat ekologiczny, dekoracje, gabloty,
  • Prelekcja nt. ekologii,
  • Piknik ekologiczny,
  • Prezentacje multimedialne.

„Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Wartość ogólna zadania: 8000,00 zł

Wysokość dofinansowania ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Zielonej Górze: 8000,00 zł.

Za przyznane środki planujemy zakup monitora interaktywnego wraz z oprogramowaniem edukacyjnym.

 

Walentynki u najmłodszych

Walentynki to radosne i kolorowe święto. W tym roku dzieci z Oddziału przedszkolnego wraz z pierwszoklasistami wspólnie celebrowali ten dzień. Takie święto pozwala dzieciom wyrażać emocje oraz uczyć się wartości takich jak empatia i szacunek i przyjaźń. Nie zabrakło zabaw tematycznych, konkursów ze słodkimi nagrodami oraz malowania serduszek czy tańców w rytmie walentynkowych piosenek. Atmosfera była przyjazna i pełna uśmiechów.

Archiwum strony

Poczta szkolna

Classroom szkolny

Ułatwienia dostępu