Strona główna » z życia szkoły
Category Archives: z życia szkoły
Konkurs na plakat ekologiczny rozstrzygnięty
Jednym z zadań w ramach projektu pt.” Dobro planety jest naszą wspólną misją” był konkurs plastyczny na plakat ekologiczny. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych : klas 1-3 , 4-6, 7-8.
Warsztaty dobrej komunikacji








Wioski bez troski
„Wioski bez troski” to hasło konkursu organizowanego przez KRUS. Mieliśmy dzisiaj okazję posłuchać prelekcji urzędniczek KRUS-u w Nowej Soli. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznej pracy rolnika.
Eliminacje szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom „.
W grupie młodszej I miejsce zajęła Kornelia Prosuł, a II miejsce Blanka Leśków. Natomiast w grupie starszej I miejsce zajął Borys Prosuł, II miejsce Michalina Witkowska, III miejsce Aleksandra Ciechanowicz.
Dziękujemy za przeprowadzenie konkursu Panu G. Prosuł, panu W. Januszewiczowi i Panu M. Ludwiczakowi oraz druhom M.Wilkowskiemu, S. Grzegorzewskiemu, M. Potęga i N. Potęga. Dziękujemy też G. Prosuł i M. Wilkowskiemu za ufundowanie nagród i dyplomów oraz Pani Katarzynie Cybulskiej za objęcie eliminacji opieką z ramienia szkoły.
Warsztaty psychoedukacyjne klasy VIII
W okresie od 08.01.2025 r. do 03.03.2025 r. uczniowie klasy VIII brali udział w cyklu zajęć psychoedukacyjnych i integrujących zespół klasowy w ramach nawiązanej współpracy z Centrum na Rzecz Rodziny i Rozwoju Osobistego w Nowej Soli i na postawie podpisanego porozumienia.
Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, ukierunkowane na życzliwą atmosferę i dobrą zabawę, a przy tym naukę zachowań prospołecznych, takich jak szacunek do drugiego człowieka, uznawanie indywidualności, empatia, prawidłowa komunikacja i współpraca.
Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość budowania poczucia wspólnoty grupowej i wzajemnego zaufania do siebie oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w grupie.
Klasa chętnie brała udział w zajęciach, angażowała się w zabawy i zadania. Zauważalne było , że uczniowie nie zawsze chętnie chcieli uczestniczyć w zadaniach w mniejszych grupach dobieranych losowo ( preferowali samodzielne stworzenie grup ). Z kolejnymi zajęciami, coraz mniej przywiązywali do tego uwagę.
W czasie tych zajęć uczniowie w małych grupach poza umiejętnościami konstruktorskimi doskonalili współpracę i komunikację między sobą oraz zdrową rywalizację. Ważne w pracy z klasą było zachęcanie uczniów do współpracy ,przy jednoczesnym uznawaniu trudności pojedynczych osób do wspólnego działania i pomocy uczniom w ich pokonywaniu. Zachowania wskazujące na konflikty pomiędzy uczniami były na bieżąco nazywane i komentowane przez prowadzącą, równocześnie zachęcając uczniów do prób podjęcia pracy nad relacjami w grupie. Uczniowie w kluczowych momentach zajęć dawali poznać się jako wspierający i empatyczni wobec siebie.
Prowadzącą warsztaty była p. Anna Szulgo, terapeuta środowiskowy z Centrum na Rzecz Rodziny w Nowej Soli, pedagog, interwent kryzysowy, socjoterapeuta.
Jubileusz szkoły
Zbliża się jubileusz szkoły. W grudniu będziemy obchodzić 80-lecie istnienia naszej placówki. Rozpoczynamy przygotowania do obchodów jubileuszu.
W związku z tym realizujemy projekt, w ramach którego uczniowie będą wykonywali jedno zadanie w miesiącu pod nadzorem wychowawców. Prace będą udostępniane na stronie szkoły oraz FB szkolnym. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w projekt.
Poniżej zamieszczamy PROJEKT
PROJEKT
JUBILEUSZ 80-LECIA SZKOŁY
Celem projektu jest:
• zapoznanie z sylwetką Henryka Sienkiewicza,
• promowanie twórczości pisarza,
• inspirowanie uczniów do twórczej aktywności,
• integrowanie społeczności szkolnej.
Uczestnicy projekt:
• wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza.
Forma uczestnictwa:
• cykliczne (raz w miesiącu) wykonanie prac związanych z życiem i twórczością patrona szkoły i samą szkołą,
• aktywne uczestnictwo w uroczystości z okazji jubileuszu placówki ( 5.12.2025 r.).
Publikowanie prac:
• prace będą publikowane na stronie szkoły, szkolnym fb oraz wykorzystane na wystawie w czasie jubileuszu.
Osoby odpowiedzialne:
Za realizację projektu jako całości odpowiedzialne są p. Katarzyna Migacz i p. Daria Królik.
Wszyscy nauczyciele wspieraj realizację zadań w poszczególnych klasach.
Ochrona danych:
• dane uczestników będą przetwarzane tylko na potrzeby projektu w oparciu o zgody rodziców złożone w szkole na początku roku szkolnego.
Zadania projektowe:
MARZEC
Wykonanie pracy kaligraficznej.
Uczniowie klas 1-3 – CYTAT/ZŁOTA MYŚL H. SIENKIEWICZA (musi zawierać inicjał);
Uczniowie klas 4-8 – FRAGMENT POWIEŚCI PISARZA (musi zawierać inicjał, informacje z jakiego dzieła).
KWIECIEŃ
Wykonanie pracy plastycznej
Uczniowie klas 1-3 – ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI NAWIĄZUJĄCA DO TWÓRCZOŚCI PISARZA;
Uczniowie klas 4-8 – POCZTÓWKA Z ŻYCZENIAMI DLA SZKOŁY Z OKAZJI 80-TYCH URODZIN.
MAJ
Wykonanie pracy plastycznej oraz fotograficznej. Praca może być wykonana w grupach lub indywidualnie.
Uczniowie klas 1-3 – WYKONANIE PRACY INSPIROWANEJ POWIEŚCIAMI H. SIENKIEWICZA
Uczniowie klas 4-8 – FOTOGRAFIA BOHATERA LITERACKIEGO Z TWÓRCZOŚCI H. SIENKIEWICZA.
CZERWIEC
Wykonanie plakatu/ prezentacji multimedialnej. Praca może być wykonana w grupach lub indywidualnie.
Uczniowie klas 1-4 – WYKONANIE PLAKATU O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI H. SIENKIEWCZA
Uczniowie klas 5-8 – PRZYGOTOWANIE PREZENTACJI O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI H. SIENKIEWICZA.
WRZESIEŃ
Wykonanie pracy literackiej. Praca może być wykonana w grupach lub indywidualnie.
Uczniowie klas 1-8 – UŁOŻENIE WIERSZYKA/WIERSZA O NASZEJ SZKOLE.
PAŹDZIERNIK
Wykonanie pracy plastycznej. Praca może być wykonana w grupach lub indywidualnie.
Uczniowie klas 1-8 – WYKONANIE PRACY „MOJA WSZKOŁA W PRZYSZŁOŚCI”
LISTOPAD/GRUDZIEŃ
Przygotowanie wystaw prac
WRZESIEŃ/GRUDZIEŃ
Przygotowania do uroczystości obchodów jubileuszu.
Projekt „Maria Pawlikowska- Jasnorzewska dla Młodych”
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Maria Pawlikowska- Jasnorzewska dla Młodych” https://www.facebook.com/groups/1110577750348795/, który przede wszystkim promuje twórczość poetki, patronki roku 2025 oraz inspiruje uczniów do twórczych działań. Projekt trwa do czerwca i polega na wykonywaniu zadań. Trzy z nich już zrealizowaliśmy:
- prezentacja multimedialna o życiu i twórczości poetki, https://www.canva.com/design/DAGfuoVECTI/Rt2iPRk_QdurvTyvIcOTSQ/view?utm_content=DAGfuoVECTI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=uniquelinks&utlId=ha6c2fc915f&fbclid=IwY2xjawIzzl5leHRuA2FlbQIxMQABHVbarMgkxpj33wpjrinXsoRTcVEk4GxEsWueyHtgH9d_fE_MxZPCThDXNw_aem_GaTehI_XpGGFOMZlRqLjBQ
- walentynki inspirowane wierszami o miłości
- przekład intersemiotyczny, czyli malowanie wierszy obrazami.
Co każda dziewczyna powinna wiedzieć?
17 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie otwarte oraz warsztaty dla uczniów klas IV-VIII w ramach programu pod patronatem Ministerstwa Edukacji pt. Okresowe ABC, organizowanego przez Fundację Kulczyk Foundation we współpracy z Fundacją Różowa Skrzyneczka oraz Centrum Psychologicznym Good Life.
Program zakłada zapewnienie środków menstruacyjnych oraz zwiększenie wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego. Na spotkaniu poznawano fakty i obalano mity dotyczące miesiączki. Podczas warsztatów, dziewczynki zgłębiały wiedzę na temat cyklu menstruacyjnego oraz poznawały podstawowe produkty menstruacyjne. Uczestnicy warsztatów przekonali się, jak ważna jest rozmowa o menstruacji w przestrzeni publicznej oraz rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.
Zrealizujemy ciekawy projekt ekologiczny
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze na realizację projektu ekologicznego pt. „Dobro planety jest naszą wspólną misją”.
W ramach projektu planowane są następujące formy zajęć:
- Ekologiczna Olimpiada Sportowa,
- Konkurs ekologiczno-przyrodniczy,
- Plakat ekologiczny, dekoracje, gabloty,
- Prelekcja nt. ekologii,
- Piknik ekologiczny,
- Prezentacje multimedialne.
„Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.
Wartość ogólna zadania: 8000,00 zł
Wysokość dofinansowania ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Zielonej Górze: 8000,00 zł.
Za przyznane środki planujemy zakup monitora interaktywnego wraz z oprogramowaniem edukacyjnym.
![]() |
![]() |
Walentynki u najmłodszych
Walentynki to radosne i kolorowe święto. W tym roku dzieci z Oddziału przedszkolnego wraz z pierwszoklasistami wspólnie celebrowali ten dzień. Takie święto pozwala dzieciom wyrażać emocje oraz uczyć się wartości takich jak empatia i szacunek i przyjaźń. Nie zabrakło zabaw tematycznych, konkursów ze słodkimi nagrodami oraz malowania serduszek czy tańców w rytmie walentynkowych piosenek. Atmosfera była przyjazna i pełna uśmiechów.
You must be logged in to post a comment.