Strona główna » z życia szkoły » Razem przeciwko hejtowi i o dobrych relacjach

Razem przeciwko hejtowi i o dobrych relacjach

W czwartek 18.04.2024 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z psychoterapeutą, panem Patrykiem Podrazą. Dzielimy się wrażeniami nie naszymi, ale cytatem z samego prowadzącego, jaki zamieścił po wizycie u nas na swojej stronie na facebooku:

„Ja jestem OK – Ty jesteś OK

Podczas warsztatów dla mega cudnej i wrażliwej młodzieży , ilość emocji sięgała zenitu.

Był śmiech, energia ale również trudne tematy jak Hejt.

Każdy kto doświadczył agresji rówieśniczej wie, jak głębokie rany potrafi ona zostawić…

Jest to szczególnie widoczne okiem zmartwionego rodzica, który w obliczu krzywdy dziecko często mierzy się z poczuciem gniewu i bezsilności.

Zarówno o tych emocjach jak i komunikacji z dziećmi czy uważności na ich potrzeby rozmawialiśmy na spotkaniu z rodzicami. Myślę, że spotkanie najlepiej można określić jako bardzo” żywe ” . Wszystkim zaangażowanym w relacje z dziećmi rodzicom dziękuję za obecność ☕.

Jakby emocji było jeszcze za mało, to na sali warsztatowej pojawili się naładowani pozytywną energią i głodni pomysłów, mega nauczyciele:
-Jak rozmawiać i wspierać ucznia w kryzysie psychicznym? -Jak wspierać proces integracji klasowej?
-Jak jeszcze lepiej budować relacje z uczniami?
Z takim zespołem jak ten, to można konie kraść !

Dziękuję szczególnie dyrektorowi szkoły, panu Piotrowi Pawłowskiemu, i szkolnej pedagog, pani Beacie Linkiewicz za zaproszenie i zorganizowanie całej przygody .

Zazwyczaj po warsztatach coś zostawiam, to markera, to wodę, to kurtkę…W Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu zostawiłem serducho.”

Archiwum strony

Poczta szkolna

Classroom szkolny